High performance parts – športový filter PIPERCROSS

High performance parts – športový filter PIPERCROSS

Rozhodli sme sa pripraviť zaujímavý článok o športových filtroch Pipecross. Veľmi jednodúchá montáž (založí sa namiesto originálneho filtra) a jednoduchá údržba každých 10 – 15 000km prečistením pomocou sady.

Športové a závodné filtre anglického producenta Pipercross patrí k najlepším vyrábaným filtrom na trhu. Jeho skvelé filtračné schopnosti ho radí k absolútnej špičke. Dlhodobé testovanie preukázalo, že penové filtre sú oveľa účinnejší než konkurenčné bavlnené poťažmo papierové.

Pena má oveľa lepšie filtračné kapacitu, čo znamená, že počas použitia dosahuje oveľa lepšie výsledky u dlhodobejšie namáhaného vozidlá, kde bavlnené filtre s ťahaným drôtom do tvaru V už strácajú ich účinnosť. Všetky penové filtre Pipercross sú zložené z troch účinných vrstiev, ktoré zaisťujú ochranu motora za všetkých možných podmienok.

U papierových alebo bavlnených filtrov sú nečistoty zachytávané pomocou papiera alebo bavlnené gázy, čo má za následok dramatický nárast tlakové straty a zhoršenie prúdenia vzduchu. Naopak penové filtre disponujú hlbokú penovou konštrukciou, ktorá zachytáva oveľa viac nečistôt a neobmedzuje prúdenie vzduchu.

– Priama náhrada za sériový filter v air boxe.

– Jednoduchá montáž.

– O 30% lepší prietok vzduchu oproti štandardným filtrom.

– Zvyšuje razantne výkon a krútiaci moment.

– Dlhšie servisné intervaly oproti iným vzduchovým filtrom. 2x dlhšia pri papierových filtrov a až 3x dlhšia u bavlnených filtrov, čo má za následok zníženie nákladov na servis.

– Doživotná záruka.

– Jednoduché čistenie oproti bavlneným filtrom.

– Zlepšuje spotrebu paliva.

– Pipercross využíva technológia im známe z motoršportu. Všetky filtre sú dôkladne a dlhodobo testované.

– Prekonáva účinnosťou ostatné výrobcu filtrov.

Čo Vás motivovalo si otvoriť obchod s touto tematikou ?

Bylo to de facto logické vyústění toho, čemu jsme se rádi od „puberty“ věnovali. Také jsme chtěli vyplnit velkou mezeru na českém trhu v oblasti sportovních performance dílů.

Máte skutočne filtre pre každé auto ?

Anglický producent Pipercross nabízí filtry téměř pro 95% všech dostupných vozidel na trhu. Značná část je tedy pokryta.

Aký je rozdiel medzi filtrom a celým kitom (sanie) a čo odporúčate viac ?

Záleží zejména na použití vozidla, pro běžnou jízdu a každodenní použití je vhodnější pouze sportovní vložka filtru, která není tak nachylná na údržbu jako celý kit sání. Pro maximalizaci výkonu a odstranění restrikce v sání je jasnou volbou kampletní sací kit.

ZAUJÍMAVOSTI