Antikorózne centrum DINITROL v Nitre

Antikorózne centrum DINITROL v Nitre

Čo Vás motivovalo začať robiť ochranné nátery ? Motivácia na začatie tejto práce bola v prvom rade od zákazníkov.Máme autoservis a tam sme sa stretli s rôznymi typmi áut.Pripravujeme aj autá na STK a ošetrenie podvozku patrí k tejto službe.

Načo to vlastne je ? Už v otázke sa použilo slovo ochrana.Ochrana na akejkoľvek báze má danému výrobku pomôcť k plneniu funkcie.Nielen pri aute,ale pri akomkoľvek inom stroji.Konkrétne pri aute,predlžuje životnosť materiálov,lepšiu manipuláciu a výmenu daných súčiastok…Svojim zákazníkom hovorím,že nie som čarodejník.Koróziu neviem vyliečiť,ale ju viem spomaliť.Preto poslednú dobu mám častejšie novšie autá/do 2-3 rokov/,kde stupeň korózie je ešte menší.Samozrejme,ochrana je účinná aj pri viac skorodovaných podvozkoch.Vyžaduje si to len viac úsilia a času pri príprave pred nástrekom. Samotný nástrek je už čerešnička na torte.Predstavte si,že si doma maľujete kuchyňu.Samotné maľovanie trvá 2-3 hodiny.Príprava a vrátenie do pôvodného stavu 1-2 dni.

Ako dlho sa tomuto venujete ? Aktívne druhý rok a práce pribúda.

Ako dlho vydrží ochrana ? Výrobca ,samozrejme,musí udávať aj toto číslo.Na dutinový nástrek údava 5 rokov a na podvozkový 2 roky.Výrobca mi však potvrdil,že tieto čísla sú nízke.Dodávateľ Dinitrolu na Slovensku je firma Autocolor Prešov.Dĺžku ochrany ovplivňuje viac faktorov.Jeden z hlavných samotné používanie vozidla.Do dvoch rokov si volám každé auto na prehliadku,kde sa opravia len poškodené časti vplyvom jazdy hlavne v teréne:mechanické poškodenie-konár,kameň,v zime zamznutý sneh….Kryty a plasty sa už neskladajú,tam ošetrenie počítame za trvácne.

V čom sa líšite od ostatných ? Ľahká otázka,odpoveď je však zložitejšia.Stredísk,kde používajú Dinitrol je viac.Nemal by byť rozdiel medzi ošetrením vozidla na západe a na východe.Za kolegov môžem povedať,že každý si prácu robí zodpovedne.Spokojný zákazník je pre každého najlepšia reklama.Ja osobne mám však krédo:“Urob to tak,ako by si si robil vlastné auto“.Ponúkam aj službu odvozu a dovozu auta od a k zákaznikovi.Nemusí si brať dovolenku z práce.To je individuálna dohoda.

Koľko u Vás stojí takáto ochrana ? Cena je doporučená výrobcom pre všetky strediská.Závisí od typu auta,dĺžky,stupňa korózie a aj od stavu,v akom ho zákazník privezie.Ak sa deň predtým „preháňal “ po blate a nenavštívil autoumývareň,je to služba naviac.

Preto je cena pohyblivá.Pre autá kategórie sedan,kombi,menšie a stredné SUV od 360.-€ do 490.-€

Každé centrum však má svoj štýl práce a rôzne „zlepšováky“ na skvalitnenie práce.Preto sa delíme o informácie,radíme a pomáhame si so skúsenosťami.Ja osobne mám dvojstĺpový zdvihák z firmy Prematools Vráble.Štyri trojdielne ramená pre bezproblémové uchytenie akéhokoľvek vozidla.Výborný kvalitou a servisnými službami ho môžem doporučiť ktorejkoľvek prevádzke.Ďalej môžem doporučiť indukčný ohrev od slovenskej firmy KM Eqiupment.Výborný pomocník pri povoľovaní zkoródovaných skrutiek. Plastu neublíži a úrýchľuje prácu. Pre zvedavých : kmshop.sk

ZAUJÍMAVOSTI